En Tatlı Köpek Cinsleri

En tatlı köpek cinsleri hakkında bir fikriniz var mı? Yazımız size fikir verebilir. Köpekler birçok kişi tarafından en iyi arkadaş, yoldaş ve ortak olarak kabul edilir. Köpek ve insan arasındaki bağ derinlere uzanır ve bu köpeğinizle paylaştığınız özel bir ilişkidir. Sevecen bir kişiliğe sahipseniz, köpeğinizin de aynı şekilde size geri dönüş yapacağını umarak tüm sevginizi ona yansıtıp hislerinizi ona göstermek hoşunuza gidiyor olabilir. Bu yöntemle köpeğinizin tatlı ve sevecen olmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Tüm köpek cinsleri sevecen olmasa da bu durum sahibini sevmedikleri anlamına gelmez. Bir köpek aşırı derecede sevecen olmadan sahibine son derece sadık olabilir ve sizi derinden sevebilir. Ancak aşağıdaki 15 köpek cinsi, sevgilerini karşısındakilere göstermeleriyle bilinirler. Bu nedenle çok sevecen bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız bir karşılık almak adına aşağıdaki köpek cinsleri sizin için uygun olabilir.

Dünyanın En Tatlı Köpek Cinsleri

Gezegendeki en sevecen ve tatlı köpekleri arıyorsanız, onları bu listede bulacaksınız diyebiliriz. Bu 15 köpek cinsi, ailelerine karşı sevecen olmaları ile ün kazanmıştır. Minik oyuncak ırklarından büyük devlere kadar uzanan bu sevecen köpekler çeşitlilik göstermektedir. Tercihleriniz ne olursa olsun, sevecen bir köpek istiyorsanız, aşağıdaki ırklardan birinde arkadaşlık için harika bir aday bulacaksınız.

Köpekler birçok kişi tarafından en iyi arkadaş, yoldaş ve ortak olarak kabul edilir. Köpek ve insan arasındaki bağ derinlere uzanır ve bu köpeğinizle paylaştığınız özel bir ilişkidir. Sevecen bir kişiliğe sahipseniz, köpeğinizin de aynı şekilde size geri dönüş yapacağını umarak, tüm sevginizi ona yansıtarak hislerinizi ona göstermek hoşunuza gidiyor olabilir.

Yine de tüm ırklar sevecen değildir. Bu seni sevmedikleri anlamına gelmez. Bir köpek, tıpkı insanlar gibi aşırı derecede sevecen olmadan son derece sadık olabilir ve sizi derinden sevebilir. Ancak aşağıdaki 15 köpek cinsi, sevgilerini karşısındakilere göstermeleriyle bilinirler. Bu nedenle çok sevecen bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız bir karşılık almak adına aşağıdaki köpek cinsleri sizin için uygun olabilir.

Dünyanın En Tatlı Köpek Cinsleri

Gezegendeki en sevecen köpekleri arıyorsanız, onları bu listede bulacaksınız diyebiliriz. Bu 15 köpek cinsi, ailelerine karşı sevecen olmaları ile ün kazanmıştır. Minik oyuncak ırklarından büyük devlere kadar uzanan bu sevecen köpekler çeşitlilik göstermektedir. Tercihleriniz ne olursa olsun, sevecen bir köpek istiyorsanız, aşağıdaki ırklardan birinde arkadaşlık için harika bir aday bulacaksınız.

1. Bichon Frise

En tatlı köpek cinsleri
Bichon Frise

Bichon Frise, en tatlı köpek cinsleri listemizin ilk sırasında. Bu köpekler, kabarık, kıvırcık beyaz tüyleri sayesinde bir bakıma koyuna benzer. Cazibeleri ve zekaları ile tanınırlar. Sürekli maskaralıkları ile sizi güldürecek inanılmaz arkadaşlar olabilirler. Koyun benzeri tüylerine rağmen hipoalerjenik oldukları düşünülür ve bu da popülerliklerinin artmasına yardımcı olur. Bu köpekler hemen hemen herkesle iyi geçinir ve sevdiklerine karşı inanılmaz derecede sevecendirler.

2. Pug

Pug, kraliyet ailesi de dahil olmak üzere birçok önde gelen şahsiyet tarafından uzun zamandır hayran kalınan köpek cinsleri arasındadır. Asya bölgesinde Çin imparatorlarının sevgisini kazanan bu küçük köpekler Avrupa tarafında da Hollanda'daki Kraliyet Evi'nin maskotu haline getirilerek ne kadar sevildiklerini gösterdiler. Küçük ama kaslı Pug köpekler, küçük bedenlerine çok fazla kişilik sığdırır. Her zaman sahiplerinin yaptıklarının bir parçası olmak isteyen türden köpeklerdir. Pug köpeğin sevgi görmeyi ve bunu eşit miktarda dağıtmayı sevdiğini kolaylıkla görebilirsiniz.

3.Pomeranya

Uzun zamandır kraliyet ailesi tarafından sevilen ve şu anda Amerika'nın en popüler ırklarından biri olan Pomeranyalılar, olağanüstü zekaya sahip dikkatli köpeklerdir. Kolayca eğitilirler ve bu sayede harika evcil hayvan olurlar ancak oyuncak gibi vücutlarına doldurulmuş çok fazla kişilikleri vardır. Bu köpekler birinci derece aşıktır ve sahiplerinden asla uzak kalmak istemezler. Çantasında küçük bir köpek yavrusu taşıyan birini gördüğünüzde, bu genellikle en tatlı köpek cinslerinden biri olan küçük bir Pomeranian köpeğidir.

4. Collie

Collie köpekler uzun yıllardır çok seviliyor. Ben zekiyim diyen yüz ifadesine sahip olan Collie aynı zamanda da köpek dünyasında güzel olarak nitelendirilebilecek uzun ve akıcı tüyleri taşır. Pek çok kişinin bu köpekleri bu kadar derinden sevmesinin bir nedeni de, cinsin sahiplerine şiddetli bağlılığıdır. Çevresindeki en sadık ırklardan biridir ve sahipleriyle paylaştıkları bağ çok derindir. Bu bağ sevgi dolu davranışlar ve üstün sadakatle kendini gösterir. Tatlı köpek cinsleri listesinde olması şaşırtıcı değil.

5. Cavalier King Charles Spaniel

Amerika'daki en popüler 18.köpek olan Cavalier King Charles Spaniel, birçok kişiyi bu ırka sevdiren yumuşak bir ifadeye sahiptir. Oldukça küçük olan Spaniel ortalama 15 kilo ağırlığındalar ve yumuşak huylu olmaları ve sempatik kişilikleriyle tanınırlar. Zarif ve atletik olan bu köpekler son derece uyumludur ve yaşam tarzınıza hızlı uyum sağlar.

6. Danua

Danua, nazik ve sevecen dev köpeklerin adeta bir tanımı gibidir. Bunlar dünyanın en büyük köpeklerinden bazılarıdır ama aynı zamanda da en büyük sevgi dolu köpekleridir. Sevgi dolu oldukları bilinen Danua köpekler, boyutlarının farkında olmadan davranışlar sergiler. Örneğin sevgisini göstermek için her zaman çok küçük bir kucakta kıvrılmaya çalışan dünyanın en büyük kucak köpekleridir.

7.Pembroke Galce Corgi

Birçok küçük ev köpeği, agresif tavırları ve insanın ayak bileklerini hedef alan saldırgan davranışlar sergileyebilir. Bunun en büyük örneği olan Chihuahua köpekler sevimli oldukları kadar korkunç da olabiliyor. Ancak Pembroke Welsh Corgi içinde herhangi bir kötü niyet taşımıyor. Bu köpekler her zaman tatlıdır ve nadiren saldırgan olmalarına rağmen bilinen en sevecen ve tatlı köpek ırklarından biridir.

8.Newfoundland

Newfoundland, 70 kg ağırlığa sahip devasa köpeklerdir. Ayı benzeri boylarına rağmen, bu köpekler nazik ve tatlıdır. Çocuklarla arası çok iyi olduğu için “dadı köpek” olarak ün bile kazanmıştır. Görkemli ve tatlı olan bu köpek cinsi, sakin mizacıyla ünlüdür. Ailelerine sonsuz sadakat gösteren Newfoundland eğitimi de kolay bir köpek türüdür. 

9.Boxer

Şık ve kaslı Boxer köpekler, oldukça atletik bir ırktır. Amerika'nın en popüler 11. cinsidir ve bunun birçok nedeni vardır. İnanılmaz sadakatleri ve iş ahlakları ile tanınırlar ve daha önce bir Boxer sahibi olan herkes, onların karşılaşabileceğiniz en sevgi dolu, sevecen köpek ırklarından biri olduklarını bilir.

10.Bulldog

Bir Bulldog'un ekşi yüzü karşısındaki kişi için o kadar davetkar görünmeyebilir ancak daha önce heyecanlı bir Bulldog gördüyseniz, dünyada daha sevimli az sayıda şey olduğu hissine kapılabilirsiniz. Bu kaslı köpekler, gevşek deri kıvrımlarıyla çevrili sevimli yüzleri ile kompakt bir formdadır. Aile üyeleriyle yakın bağlar kurarlar ve yanınızda olmak yerine üstünüzde olmak isteyen türlerdendir.

11.Chihuahua

Chihuahualar ayak bileklerini ısıran hayvanlardır. Genellikle küçük köpek sendromundan muzdariptirler ve olduklarından çok daha büyük davranmaya çalışırlar. Ancak aile üyeleriyle birlikte bu köpekler tamamen farklı bir mizaç sergiler. Sevgi dolu, şefkatli olan bu köpek cinsleri gittiğiniz her yerde taşınmayı isterler.

12. Pit Bull

Birçok yerde Pit Bull kısıtlı veya yasaklı köpek türleri arasındadır.  Saldırgan bir cins olarak bilinen PitBull köpekler hayal edilebilecek en sevecen ve sevgi dolu ırklardan biridir. Sürekli aile üyelerinden sevgi ve ilgi ararlar ve izin verirseniz size saldırırlar. Çoğu Pit Bull'un oluşturduğu tek gerçek tehlike budur.

13. Labradoodle

Amerika'daki en popüler ırk olan Labrador Retriever ile köpek dünyasındaki en zeki ırklardan biri olan Poodles bir araya getirildiğinde sonuç hipoalerjenik tüylü harika bir evcil köpek türü olan Labradoodle. Yüksek sevecen tavırları sayesinde çok popüler olan bu köpekler her zaman kucaklaşmaya çalışırlar ve asla başını kucağınızdan başka bir yere yatırmak istemezler.

14. Shih Tzu

Shih Tzu cinsi, son derece sevecen ve sempatik kişilikleri ile bilinir. Bu oyuncu yavrular, sahiplerine olan sevgilerini göstermekten çekinmezler. Baştan sona kucak köpeğidirler ve aile üyelerinin kucaklarına sarılmaktan başka hiçbir şeyi sevmezler. Boyu küçük ama kişiliği büyük olan Shih Tzus, yüzyıllardır “aslan köpekleri” olarak anılmaktadır.

15. Golden Retriever

Golden Retriever, en popüler köpek ırklarından biridir ve bunun en büyük nedeni olarak sahip olduğu sevecen kişilik olarak kabul edilir. Sevgi dolu ve sadık olmalarının yanında çok da akıllı olan bu köpekler bu sayede kolay eğitilirler. Sakin tavırlı olan Golden Retriever köpeklerin çocuklarla da arası oldukça iyidir. Golden köpekler barındırdıkları birçok harika nitelikleri nedeniyle hizmet işlerinde de yaygın olarak kullanılır.

En tatlı köpek cinsleri olmasının yanı sıra köpekler de insanlar kadar çeşitlidir. Farklı köpekler çeşitli kişilikler ve mizaçlar gösterebilir. Bir cins içindeki köpekler arasında farklılıklar olsa da, herhangi bir cinsin çoğu üyesi, cins ile ilişkilendirilebilecek belirli kişilik özelliklerini sergileme eğilimindedir. Bu listedeki 15 köpek ırkı, sevecen kişilikler sergilemeleri, sahipleriyle özgürce sevgi alışverişinde bulunmaları ile bilinir.
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Bu Alana Spam Girmeyin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenmektedir.

Below Post Ad