En İyi Köpek Filmleri

Köpek filmleri, insan ve köpek arasındaki duygusal bağın beyaz perdeye yansımış halidir demek yanlış olmayacaktır. Köpekler, insanların en sadık dostları olarak kabul edilir. İnsanlar da köpekleri aynı duygularla sever. Bu karşılıklı sadakat ve sevginin bir yansıması kendini eğlence sektöründe daha da detaylandırırsak sinema sektöründe gösteriyor. 

Geçmişten bugüne köpekleri konu alan, hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden ve ailecek izlenebilecek her biri farklı bir duyguya sahip en iyi köpek filmleri listesini sizler için derledik.

En İyi Köpek Filmleri

1. Vahşetin Çağrısı - The Call of The Wild (IMDb: 6.7)

en iyi köpek filmleri
Vahşetin Çağrısı

Vahşetin Çağrısı isimli filmde bir kızak köpeğinin, Alaska'da vahşi yaşamda hayatta kalmak için verdiği mücadele anlatılıyor. Kızak köpeği olan Buck, Kaliforniya'daki hayatından koparılarak kızak çekmesi için Alaska'ya götürülür. Bir anda mutlu yuvasından ayrılıp hayatı altüst olan Buck, Alaska'nın zorlu yaşamına uyum sağlamaya çalışır. Posta dağıtım işinin çaylağı olan Buck, gün geçtikçe bu dünyaya alışır. Onun bu vahşi hayata alışma sürecinde yaşadıkları, Buck'un kendisini keşfetmesini sağlayacaktır.

2. Hachiko: Bir Köpeğin Hikâyesi (IMDb: 8.1)

en iyi köpek filmleri
Hachiko

Film, bir profesör ve köpek arasında zamanla gelişen duygusal bağa odaklanıyor. Sahibini her gün işe giderken tren istasyonuna kadar yolcu eden köpek, döneceği saatte yine hazır olarak sahibini bekler. Gerçek bir hikâyeden esinlenen film, bir hayvan ile bir insan arasında, iki insan arasında bile kurulamayacak bir bağın kurulmasının mümkün olduğunu gözler önüne seriyor.

3. Eight Below: Kutup Macerası (IMDb: 7,3)

en iyi köpek filmleri
Kutup Macerası

Antartika’nın dondurucu soğuğunda, bir kurtarma rehberinin köpekleri için verdiği mücadeleyi anlatan film, adeta içimizi ısıtıyor. Tecrübeli bir kurtarma rehberi olan Jerry Shepard, öncülük ettiği Dr. Davis McClaren ve ekibiyle geçirdikleri kaza sonrası, sadık dostu köpeklerini terk etmek zorunda kalır. Yüzyılın en büyük kar fırtınası içinde, köpekleri için benzeri görülmemiş bir kurtarma operasyonu düzenleyen Jerry’nin en büyük destekçisi maceraperest pilot Katie’dir.

Köpek aksiyon filmleri grubuna dahil olan bu filmi mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

4. Beethoven (IMDb: 5.6)

en iyi köpek filmleri
Beethoven

Hayatta birçok şeye sahip olmasına rağmen yine de bir eksiklik hisseden Newton Ailesi, bu eksikliği gidermek adına bir köpek sahiplenmeye karar verir. Geldiği yeni evde birden çok kilo almaya başlayan Beethoven’ı, ailesi veterinere götürür fakat veterinerin Beethoven ile ilgili çok daha farklı ve kötü niyetli fikirleri vardır.

5. Togo (IMDb: 8.0)

en iyi köpek filmleri
Togo

Maceralı köpek filmleri arayanlar için güzel bir önerimiz var. Alaska'nın Nome kasabasını etkisi altına alan ölümcül virüsün tek çaresi, 600 mil ötedeki bir kasabada bulunan antitoksin serumdur. Kasaba halkı, serumun getirilebilmesi için köpek eğitmeni olan Leonhard'tan yardım ister. Leonhard ve yaşlı Sibirya kurdu Togo, serumun bulunduğu kasabaya doğru yola çıktıkarında korkunç bir fırtınayla karşı karşıya kalırlar. -70 dereceye kadar inen bu soğuk havada, Leonhard ve Togo büyük bir yaşam mücadelesi verecektir. 2019 yılı yapımı Togo, yeni köpek filmleri arasında bulunmaktadır.

6. Red Dog: True Blue (IMDb: 6.4)

en iyi köpek filmleri
Red Dog

Avustralya’nın meşhur kırmızı köpeğinin bu üne kavuşmadan önceki hayatını konu alan film, 2011 yapımı “Kırmızı Köpek” isimli ilk filmin devam filmi niteliğinde. Aile, arkadaşlık, doğa ve macera temaları işlenirken; Avustralya’nın kendine özgü arazi yapısı eşliğinde, geriye dönüşlerle 1969 yılının çiftlik hayatı sergileniyor. Ailevi sorunları nedeniyle çiftlikteki büyükbabasının yanına yerleşmek zorunda kalan Michael, bu yeni ve farklı ortama ayak uydurmaya çalışırken yalnızlık çektiği sırada şans eseri yeni bir arkadaş edinir. Sevimli mi sevimli yavru bir köpek! Kısa sürede güçlü bir bağ kuran ayrılmaz ikiliyi, bundan sonra kızıl kumlarda gizemli ve efsanevi bir serüven beklemektedir.

7. K-9 (IMDb: 6.0)

en iyi köpek filmleri
K-9

K9 köpek filmleri denilince isminden de anlaşıldığı gibi akla gelen ilk filmdir. Eski köpek filmleri arasında olan bu film 1989 yılı yapımıdır. Jim Belushi'nin başrolünde yeraldığı filmde, tek başına çalışan bir dedektif, yakalaması güç bir suçluyu haklamak için polis köpeğinin yardımını alır ve macera başlar. Aksiyon, suç ve komedi unsurlarını barındıran filmin devam filmleri de çekilmiştir.

8. Max (IMDb: 6.7)

en iyi köpek filmleri
Max

2015 yılı aile ve macera dalında olan köpek filmidir. Afganistan savaşına gönüllü olarak Kyle, orada sahiplendiği Max isimli küçük bir köpek onun en yakın dostu olacaktır.Savaş ve şiddetin çok fazla olduğu bir savaş alanında zeki bir şekilde büyüyen Max, gerektiğinde Kyle'a yardım eden bir savaş uzmanı köpek haline gelir.Ailesi ile sık sık görüşen ve bir de kardeşi bulunan Wincott ailesinin kapısı ordu askerleri tarafından çalınır ve acı bir haber ile oğullarının savaştan cansız bedeninin döndüğünü öğrenen aile büyük bir şok yaşar.

Köpek filmleri, can dostlarımıza verdiğimiz değeri göstermek için güzel bir yol. Bu amaçla ortaya çıkan eserleri izlemek ayrı bir keyif veriyor. Sizlerle de listede bulunmayan filmleri yorum olarak paylaşabilir ve en iyi köpek filmleri isimli listemizin büyümesine katkı sunabilirsiniz. Hadi yorumlarınızı bekliyoruz!

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Bu Alana Spam Girmeyin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenmektedir.

Below Post Ad