En İyi Köpek Bakım Ürünleri

Köpek Bakımı İçin Gerekenler
Köpek Bakımı İçin Gerekenler

Köpek bakımı köpek sahibi her kişinin bilmesi gereken can dostlarımız için çok önemli ve bir o kadar da gerekli bir işlemdir. Profesyonel bir saç bakımı seansından sonra hissettiğimiz o güzel duyguyu hepimiz biliriz. Kendimizi temiz ve huzurlu hissederiz. Aynı şey köpeklerimiz için de geçerlidir. Bakım yapmak sadece köpeklerimizin güzel görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda köpeklerimize iyi hissettirebilir. Bir köpeğin de tıpkı bir insan gibi bakıma ihtiyacı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız.

Köpek bakımı konusunda tüylerin dökülmesini kontrol altında tutmak ve en az seviyeye indirmek başı çeker. Tımar yapma anlamını da taşıyan tüy bakımının sağlıklı şekilde yapılması çok önemlidir. Tımar yapmak köpeklerimizin iyi görünmesini ve onların iyi hissetmesine büyük katkıda bulunur.

Bu gerekli işlem için akılları gelen ilk soru köpek bakımı nasıl olur? şeklindedir. Söz konusu sorunun cevabını en iyi köpek bakım ürünleri listesini oluşturarak ve bu listedeki ürünlerin kullanım amaçlarını açıklayarak vermek istiyoruz.

En iyi 12 köpek bakım ürünü listemizdeki ürünlerden hangilerine sahip olup olmadığınızı görmek için yazımızı sonuna kadar okumanızı ve her birinin farklı amacı olan bu ürünler hakkında bilgi edinmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

 
 

En İyi Köpek Bakım Ürünleri

Hangi bakım araçlarına ihtiyacınız olduğu köpeğinizin cinsine, kürküne, aktivitelerine ve hatta hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

İşte en popüler köpek bakım ürünlerine göz atın:

1. Kauçuk Kaşıma Fırçası

kauçuk kaşıma fırçası
Kauçuk Kaşıma Fırçası

Kaşıma fırçası, kauçuk çıkıntılara sahip olup kullanımı son derece kolay bir köpek bakım ürünüdür. Yapısı gereği tüylerde bir karışıklığa ya da arapsaçına yol açmadığı için birçok köpek sever tarafından en iyi köpek bakım aracı olarak kabul edilmektedir.

Bu bakım aracı ile ne kadar sert fırçalarsanız fırçalayın, kauçuk olması nedeniyle köpeğinize zarar veremezsiniz. Ayrıca metal emsallerinden daha fazla istenmeyen tüyleri aldığı görülmüş başarılı bir üründür.

2. Kıl Fırça

köpekler için kıl fırça
Kıl Fırça

İnsanların kullandığı organik ve doğal bir fırça gibi, bu kıllı fırçalar da köpeğin kürkü üzerinde yumuşak ve narin bir etki bırakır.

Bu köpek bakım ürünleri doğal malzemeden yapıldıkları için birçok naylon/plastik fırçanın statik elektrik birikimi oluşturmazlar ve özellikle uzun tüylü ırklarda kürkü yumuşatırken mevcut yağların da köpeğinizin tüyü boyunca dağılmasını sağlarlar.

3. Metal Tarak

Metal Tarak

Köpek bakımı için üretilen metal taraklar, evcil hayvan tüylerini pürüzsüz hale getirebileceği gibi birbirine dolanmış, keçeleşmiş tüyleri veya kiri çıkarmak için uygulanabilir.

Metal köpek tarakları, sağlam, korozyona dayanıklı ve paslanmaya karşı dayanıklı, kırılması ve deforme olması kolay olmayan, solmaz ve uzun ömürlü ve statik elektriği önlemeye yardımcı olan ince işçiliğe sahip kaliteli paslanmaz çelik malzemeden yapılmıştır.

 
 

Geniş ve sıkı aralıklı iğnelerle 2 farklı yarıya sahip olan paslanmaz çelik tarakları sahip olduğu bu özellik ile köpeğin vücudunun farklı bölgelerindeki köpek tüylerini taramak için 2 farklı yoğunluk uygulanabilmesini sağlamaktadır. Örneğin, göz, burun, kulak ve bacaklardaki evcil hayvan tüylerini taramak için yoğun iğneler uygulanabilir, dolaşmış saçlar ve kabarık saçlar için geniş iğneler uygulanabilir.

Köpek saç tarakları, tüy taraması esnasında evcil hayvanınızın hassas cildini çizmeyecek veya incitmeyecek özellikte olan köpek bakımı için uygun, pürüzsüz kenarlı ve çapaksız yuvarlak başlı pim tasarımı ile tasarlanmıştır.

4. Bıçaklı Tüy Dökme Tarağı

Bıçaklı Tüy Dökme Tarağı
Bıçaklı Tüy Dökme Tarağı

Kısa tarakla birleştirilen bu bıçak, özellikle köpeğinizin tüylerinin havaya uçuşmasına neden olabilecek bahar aylarında dökülen kürkün çıkarılmasına yardımcı olur.

Bıçaklı tarak, kendini salıvermiş tüm tüyleri çıkarmak için harika bir araçtır. Büyük tasarım, tımarlamayı daha hızlı ve daha kolay hale getirmektedir. Başlıktaki düğmeye basılarak bıçaklar farklı boyutlarda değiştirilebilir. Keskin paslanmaz çelik bıçaklar, son kata zarar vermeden %90'a kadar ölü ve gevşek tüyleri çıkarabilir. Tüy dökücü tarak hem uzun hem de kısa tüylü köpekler için kullanılabilir. 

5. Tüy Dökücü Bıçak

Tüy Dökücü Bıçak

Saplı ilmekli bir demir testeresi bıçağına benzeyen tüy dökücü bıçak, gevşek ve kendini salmış tüyleri çıkarmak için köpeğinizin paltosunu fırçalamayı sağlar. Bu tür bir aleti köpek bakımı için kullanırken köpeğinize çok fazla baskı uygulamamak gerekmektedir.

6. Tüy Dökme Tırmığı

köpekler için tüy dökme tırmığı
Tüy Dökme Tırmığı

Piyasadaki en iyi köpek bakım ürünlerinden biridir. Kürke zarar vermeden veya evcil hayvanınızın canını yakmadan tımar yapmak için çift sıra paslanmaz çelik pimlere/dişlere sahiptir. Bu ürün köpeğiniz veya fırçalanması gereken diğer tüylü dostlarınız için çok iyi bir deneyimdir.

Tüy Dökme Tırmığı ile sadece 1 kısa seanstan sonra dökülme %90'a kadar önemli ölçüde azalmaktadır. Bu oran, ortalama bir fırça veya tarakla yalnızca %30 oranına tekabül eder. Keçeleşmiş, yavaş dökülen tüyler için mükemmel bir bakım ürünüdür.

 
 

Kendini salmış ve dökülmek üzere olan tüyleri gidermek için mükemmel bir iş görür. Sağlıklı bir cilt ve parlak bir kürk geliştirmek için tasarlanan bu köpek bakım ürünü sizi ve evcil hayvanınızı cilt alerjilerinden korur ve alerjik hava kaynaklı elementleri azaltan tahrişi en aza indirir. Ayrıca yenilikçi tasarım, evcil hayvanınızın cildine hava girmesini sağlar ve saç köklerini uyararak sağlıklı yağların salınmasını sağlar. Şekillendirme sapı, kaymaz, toksik olmayan bir silikondan yapılmış, güçlü ve dayanıklıdır.

7. Pim Fırçası

köpek pim fırçası
Pim Fırçası

Köpek bakımı konusunda uzun tüylü ve çift katman tüylü köpeklerin yanı sıra tel tüylü köpeklerin tüylerini tımarlamak için kullanışlı olan iğneli fırçalar, birbirine dolanmış tüylerin üstesinden gelmek için sade olarak tasarlanmıştır.

8. Kaygan Fırça (Slicker Brush)

slicker brush köpek fırçası
Slicker Brush

Tüy tımarlamadan sonra kendini temizleme özelliği ile dikkat çekmektedir. Bu fırça karışıklıkların, keçeleşmiş astarların ve daha fazlasının üstesinden gelebilecek özelliğe sahiptir. Fırçayı temizlemek için üstteki büyük düğmeye basılması yeterlidir. Basıldığı anda içinde biriktirdiği tüyleri dışarıya bırakacaktır. Tekrar fırçalamaya başlamak için tüy kürelerinin yuvadan çıkarılması yeterlidir.

Kauçuk uçlu sert metal pimler nazikçe dolaşıklığı açar, düğümleri giderir ve cildi çizmeden gevşek saçları çeker.

Bu fırçalar, köpeğinizin derisini çizmemek için dikkatli kullanılmalıdır.

9. Köpek Eldiveni

köpek tüy temizleme eldiveni
Köpek Tüy Temizleme Eldiveni

Bakım eldivenlerinin kullanımı kolaydır ve köpeğinizin tüylerini ve üzerinde bulunan kiri temizlemede etkilidir.

Köpeğiniz için güvenli silikondan ve nefes alabilen ağdan üretilen bu eldivenler dayanıklı, çevre dostu bir bakım aracıdır. Her ele rahatça uyması için ayarlanabilir bir bilek kayışına sahiptir.

Bu eldivenler, köpeğin cildine nazikçe masaj yaparken kopmuş tüyleri yakalamak için çok sayıda yumuşak silikon uca sahiptir. Beş parmaklı tasarım, yüz ve kuyruk bölgesi gibi ulaşılması zor yerleri düzeltmenize olanak tanımaktadır. Bu bakım aletini kullanmak rutin olarak kan dolaşımını, sağlıklı cildi, parlak tüyleri ve temiz zeminleri destekler.

 
 

10. Köpek Şampuanı

köpek şampuanı
Köpek Şampuanı

İyi köpek bakımın diğer bir parçası da banyo yapmaktır. Ancak köpeğin banyosu için kendinize ait olan şampuanı asla kullanmayın.

İnsanların kullandıkları şampuanlar oldukça asidiktir ve bunları kullanmak köpeğinin cildinde kurutucu etki yapar ve köpeğin yararına olan gerekli yağlara zarar verir.

Köpek şampuanları, köpeğinizin cildi için özel olarak formüle edilmiştir. Hem temizlikleri hem de güzel kokmalarını sağlamak için köpek bakımı yaparken köpek şampuanı kullanılmalıdır.

11. Kulak Temizleyiciler

Kulak Temizleyici

Köpeklerde görülen kulak enfeksiyonları için mevcut en etkili tedavilerden biri kulak temizleyicilerdir. Kulak temizleyici kullanıldığı anda etkisini gösteren bakım ürünlerinden biridir. Köpeğinizin enfeksiyonlar, iltihaplanma, şişme, kızarıklık ve tahrişlerden kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

Köpek Kulak Bakım Kiti ve temizleyici, kulakları çoğu enfeksiyonun temel nedenlerine karşı tedavi etmek ve korumak için üretilmiştir. Tüm köpek ırklarında işe yarar etkiye sahiptir. Kaşıntı ve koku tedavilerinden en etkili olanı diyebiliriz.

12. Tırnak Düzeltici

köpekler için Tırnak Makası ve Düzleştirici
Tırnak Makası ve Düzleştirici

Tırnak kesme, köpekler veya köpek severler için favori bir görev olmasa da çok gerekli bir görevdir.

Uzun tırnaklar sadece zeminler ve döşemeler için değil, aynı zamanda köpek sağlığı açısından da tehlikelidir. Uzun tırnaklar, köpek yürürken zedelenebilir veya daha da kötüsü tırnak yatağına takılıp yırtılabilirler.

Tırnak makası, köpeğinizin tırnaklarını hızlı, kolay ve etkili bir şekilde kesen devrim niteliğinde yeni bir otomatik üründür. Köpeklerinizin tırnaklarını kesmek için doğal, ağrısız bir yöntem sağlar. Doğada köpekler, tırnaklarını kayalara veya diğer yüzeylere sürterek keser. Bu ürün de onlara aynı duyguyu yaşatarak tırnak kesilmesini sağlar. Geleneksel tırnak makasının aksine otomatik tırnak düzeltici güvenlidir ve evcil hayvanınıza her seferinde ağrısız bir düzeltme sağlar.

 
 

Köpek bakımı zor mu gibi bir sorunun cevabı yukarıdaki bakım araçlarını görünce hayır, gayet kolay! gibi görünüyor.

Her evde köpek bakımı için gerekenler olarak yukarıda saydığımız bakım araçları dışında bir araca daha sahip olmak gerekiyor: Sabır.

Köpeğinizin bakım sürecinde sabırlı olmak ve ona özel olduğunu hissettirmeniz köpeğiniz ile aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir. Köpek bakımı bir angarya değildir.

Köpek bakımı sahibi ile arasındaki bağı da kuvvetlendiriyor.

Sizler de listemizde olmayan bakım araçlarını yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Köpek sahiplenirken sorulması gereken sorular için lütfen buraya tıklayınız.

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen Bu Alana Spam Girmeyin. Tüm Yorumlar Yönetici Tarafından İncelenmektedir.

Below Post Ad